Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

1. Genç Pediatrik Romatologlar Sempozyumu

16 Aralık 2022 - 18 Aralık 2022

1. Genç Pediatrik Romatologlar Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Genç Çocuk Romatoloji Dostları,

Ülkemizde Çocuk Romatoloji Derneği, Genç Pediatrik Romatologlar Birliği olarak düzenlediğimiz 1. Genç Pediatrik Romatologlar Sempozyumu, 16-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

Genç Pediatrik Romatologlar Birliği, Çocuk Romatoloji Derneği Yönetim Kurulu’nun destekleriyle 19 Mayıs gibi önemli bir günde kuruldu. Kuruluş amacımız, çocukluk çağı romatizmal hastalıklarına sahip çocuklara daha sağlıklı ve daha iyi bir gelecek sunmaya çalışan, emeklerini ve akademik gayelerini bu alana yoğunlaştıran genç pediatrik romatologların ihtiyaçlarını duyurabilmek, yapabildiğimiz oranda onları destekleyebilmektir. Ülkemizde eğitim gören pediatrik romatologların, çocuk romatolojinin kurulmasında ve bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan hocalarımızın bilgi ve tecrübelerinden en üst seviyede faydalanabilmelerini sağlayabilmek, çocuk romatolojisi alanında dünyadaki son gelişmeleri yakından izlemek ve ülkemizde çocuk romatologlarının ortak bir dil konuşmasına hizmet etmek amacıyla bu sempozyumu düzenlemekteyiz.

Toplantımızda çocuk romatolojisinin temel ve güncel konuları gerek kısa seminerler gerekse duayen hocalarımızla birebir masabaşı toplantılarda tartışılacaktır. Alanımız çok disiplinli çalışmaya dayalı bir alan olması sebebiyle diğer disiplinlerden misafir hocalarımızın da sunumlarına yer vermekteyiz. Alanımızın en büyük iki kongresi olan PReS ve ACR kongrelerine katılamayan arkadaşlarımız için toplantımızda bu iki kongredeki önemli gelişmeleri de tartışmayı planlamaktayız.

Genç Pediatrik Romatologlar Birliği’nin ilk resmi aktivitesi olan ve gelenekselleşmesini büyük umutlarla beklediğimiz bu sempozyumda sizleri görmekten mutlu olacağımızı belirtmek isteriz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Doç. Dr. Erdal Sağ – Kongre Başkanı

Prof. Dr. Özgür Kasapçopur – Onursal Başkan

Prof. Dr. Yelda Bilginer – Onursal Başkan

Detaylar

Başlangıç:
16 Aralık 2022
Bitiş:
18 Aralık 2022
Etkinlik Kategori:
Website:
https://gencpedromsempozyumu.org/tr/

Mekan

Ankara
Türkiye + Google Haritalar
Duyuru

1. Genç Pediatrik Romatologlar Sempozyumu

Ülkemizde Çocuk Romatoloji Derneği, Genç Pediatrik Romatologlar Birliği olarak düzenlediğimiz 1. Genç Pediatrik Romatologlar Sempozyumu, 16-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılmıştır.

Duyuru

7. Çocuk Romatoloji Kongresi

Çocuk Romatoloji Derneği olarak 15-18 Mart 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 7. Çocuk Romatoloji Kongresi’nde sizlerle bir aradaydık.