Milli sporcular, oyuncular ve hekimler, Dünya Artrit Günü için bir araya geliyor

12 ekim dünya artrit günu Melis Babadağ

Milli Sporcular, Oyuncular ve Hekimler Romatizmalı Çocuklarla
DAHA SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN
Buluşuyor!

Çocuk Romatoloji Derneği, Dünya Artrit Günü vesilesiyle çocuk romatizmasına dikkat çekmek amacıyla 11 Ekim Salı günü bir basın toplantısı düzenliyor. Milli sporcular, oyuncular ve hekimler, daha sağlıklı bir gelecek ve çocuklara hareket özgürlüğü için hasta çocuklar ve yakınlarıyla bir araya geliyor.

Romatizmal hastalıklar erişkinlerdeki kadar sık olmasa da çocuklarda da görülüyor ve romatizmalı çocukların yüzde 30’unun hastalığı erişkinlikte de devam ediyor.

Basın toplantısının katılımcıları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çocuk Romatoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Kasapçopur ve Ekibi, Milli Basketbolcu Kerem Tunçeri, Milli Basketbolcu Hakan Yörükoğlu, Milli Kaleci Volkan Babacan, Teknik Direktör Abdullah Avcı, Milli Voleybolcu Neslihan Demir, OyuncuRüzgar Christian Boyle, Komedyen-Oyuncu Ceyhun Yılmaz, Oyuncu Aslıhan Güner, OyuncuMelis Babadağ, Selen Görgüzel ve Selda Topal olacak. Ayrıca romatizmal hasta çocuklar ve yakınları da basın toplantısında bulunacak.


Kaynak

futbolmedya.com. (https://www.futbolmedya.com/milli-sporcular-oyuncular-hekimler-dunya-artrit-gunu-icin-bir-araya-geliyor/). Son erişim 7 Mart 2017.

Benzer Haberler

Çocuk Romatoloji Derneği

Duyuru

1. Genç Pediatrik Romatologlar Sempozyumu

Ülkemizde Çocuk Romatoloji Derneği, Genç Pediatrik Romatologlar Birliği olarak düzenlediğimiz 1. Genç Pediatrik Romatologlar Sempozyumu, 16-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılmıştır.

Duyuru

7. Çocuk Romatoloji Kongresi

Çocuk Romatoloji Derneği olarak 15-18 Mart 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 7. Çocuk Romatoloji Kongresi’nde sizlerle bir aradaydık.